Jump to content
  • 0

Мнение относно рутер...


alalfa

Въпрос

Здравейте колеги,

 

Получих един спам относно рутери на Нетис, като там съм си харесал следния модел рутер: http://www.ic-intracom.bg/bg/безжичен-рутер-300N-WF2419

 

Въпроса ми е дали някой ги е ползвал, защото не са ми познати като марка, но пък като цена и спецификации ми изглеждат доста добре. Благодаря предварително за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Спецификация не е да пише в един ред, че рутера е N стандарт с две 5dbi антени и по скоро литературното:

 

 

 

 осигурявайки отлична производителност за онлайн игри, видео пренос и интернет разговори

 

Спецификацията или така наречения data sheet съдържа информация за чипсет, CPU - MHz, RAM, мощност - dBm и табличка с реален тест на скороста при еди какви си условия (правила във firewall или определена големина и скорост на пакети). Както и не на последно място OS или firmware.

 

Вероятно сега някой ще каже - Ама това е SOHO продукт. Така е, но един RB75x или един Air Router също е SOHO но спецификацията си я има на сайта на пройзводителя ...

 

Също икам да обърна внимание и на:

 

 

 

предлага безжичен трансфер до 300Mbps

 

Рутера не предлага такъв трансфер а поддържа стандарт който може да достигне до такъв трафик. В идеални за него условия вероятно тавана му е ~70Mbits ...

Редактирано от samyil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Получих един спам относно рутери на Нетис, като там съм си харесал следния модел рутер: http://www.ic-intracom.bg/bg/безжичен-рутер-300N-WF2419

Колеги при нас са се борили и с такива рутери. Само проблеми ще си създадеш.

По-добре си вземи един Tp-Link за 25 лв - те са по-добри: http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-tp-link-tl-wr740n/pd/EN772BBBM/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

само че в случая това отговаря на 841 тп-линк а гледам има мултикаст поддръжка 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

 

Рискувах и поръчах няколко бройки рутери, както от този, така и от 150N модела им: http://www.ic-intracom.bg/bg/безжичен-рутер-WF2411-150N-фиксирана-антена

Първи впечатления – отличен обхват и за момента работят без грешка. Лошото е, че не може да се сменя фърмуера, но ще го преглътна някак си. Все пак ги подаряваме на клиентите за домашна употреба, а не да изстрелват космически кораби  8)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тези рутери мисля, че ги внасят Компютър 2000 и те си пипат софтуера доколкото съм запознат. Бях взел две бройки още като започнаха да ги предлагат- и досега добре се държат, няма ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тази тема съм я проспал, но така като гледам - за нас се отнася. Първо - извинявам се за спам-а, но явно е подействал, което ще ни накара да изпращаме по-засилен такъв :-)

 

Колкото до рутерите - отзивите към момента са доста добри, ако някой се съмнява - може да изпратим демонстрационни бройки.

 

Сравнението с модела на ТП Линк наистина не е много уместно, защото са коренно различни модели, но оставям на всеки право на избор да реши какви рутери да ползва, подарява или продава на клиентите си. Считаме, че предлаганият от нас продукт си заслужава и затова сме се заели с дистрибуцията му. Не искам да злоупотребявам и да споменавам имена на клиенти, които ги ползват и са доволни, смятам че това е нещо, което винаги може да се провери и ако някой се интересува - може да пита на лични.

 

Относно критиките за литературното описание, каква скорост поддържа и т.н. - прекалено нов съм във форума за да се заяждам и за това ще замълча. Факт е обаче, че лаптоп с 1Т хард диск никога не 1Т, факт е, че има по-общо описание, което е насочено към крайния потребител, както и е факт, че в момента върви превод и локализация на сайта на производителя, който ще е регистриран в .bg пространството. Ако някой иска - може към момента да погледне настройките на рутерите тук: http://www.netis-systems.com/en/Support/1607.html

 

Компютър 2000 вече не са дистрибутори на Netis Systems, но има доста устройства, които са купувани от тях и работят без грижи също.

 

Извинявам се за разхърляния пост, но така става човек като пише в края на работния ден :-)

 

П.П. Netis имат и рутери, които са пряко насочени към потребителите на Микротик, но изчаквам да минат едни тестове и тогава ще пиша за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

Спецификацията

... информация за чипсет, CPU - MHz, RAM, мощност - dBm

... и не на последно място OS или firmware.

 

Аз да подкрепя и перефразирам колегата samyil от по горе, като повторно задам същите въпроси относно WF2419?

Отменям въпросите, пропуснал съм "трика" с цената.

 

b618563f0890c1f3866a08ed22e30f34.png

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

До колкото можах да насъбира инфо тези китайчета ще са новия TP-Link  ;D Ползват се за масовите модели предимно Realtek чипове, за някои от по-скъпите Broadcom, а някои от pci/usb адаптери са се спрели и на познати чипове на Ralink !

Въпросният WF2419 е с Realtek

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Прочетох си поста и нищо заядливо не видях в него ! Нямам никаква представа за качеството на продукта. Просто се опитах да обясня на създателя на темата, че спецификация са технически данни за устройството а не две захаросани изречения.

 

Що се отнася дали трябва да се сравнява с някои други марки и модели - разбира се, че трябва да се сравнява естествено в класа си и т. н. В тоя ред на мисли да поясня какво искам да кажа tp-link 740n също не може да вдигне повече от около 70Mbits, който иска повече преминава в следващия клас.

 

Повечето хард дискове 1ТB са си 1TB и това, че след формат файловата система ти изяжда една част от тоя TB е съвсем дуго нещо. Хубаво е покрай маркетинговите фрази да има и нещо технически за нас ИТ-тата и ние сме хора все пак пък и за тия дето не са чували за "риялтек" и "броадком" ще звучи още по хай-теч :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тъй като ми "оплюха" мнението, нека да конкретизирам кое точно не се хареса на рутера:

1. Беше със странен МАК адрес - на него не излизаше фирма, близка или подобна до Netis.

2. Ширината на канала не можеше да е на Auto - или 20 или 40MHz.

3. Не поддържа *wrt софтуери

4. Захранване 9V

и други позабравени вече.

 

Има си и плюсове - много опции в менюто, цената.

 

Иначе хардуерно е:

 CPU: Realtek RTL8196C (400 MHz)

WiFi: Realtek RTL8192CE

RAM: 32MB

Flash: 4MB

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди да ъпдейтнем инфото на сайта, първо за читателите на форума на микротик - ето и официалната информация от производителя:

 

150Mbps - Chipset RTL8196C+RTL8188RE - CPU 400MHz, Flash 4M, SDRAM 16M

300Mbps - Chipset RTL8196C+RTL8192CE - CPU 400MHz, Flash 4M, SDRAM 16M                  

 

Вземам си бележка и ще гледам да кача по-технически насочена информация на сайта ни съвсем скоро.

 

П.П. Опитах се да копирам една табличка с инфото, но нещо редактора на форума не ми я разпозна като таблица.

Редактирано от IC Intracom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди да ъпдейтнем инфото на сайта, първо за читателите на форума на микротик - ето и официалната информация от производителя:

 

150Mbps - Chipset RTL8196C+RTL8188RE - CPU 400MHz, Flash 4M, SDRAM 16M

300Mbps - Chipset RTL8196C+RTL8192CE - CPU 400MHz, Flash 4M, SDRAM 16M                  

Наистина, моя грешка - 16Mbyte е паметта, т.е. чип EtronTech EM63A165TS-6G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виждам ,че темата е стара, но реших и аз да се включа с мнение за въпросните рутери и конкретно за този модел: netis wf-2411.

Рутера се държи стабилно от към поддържане на скорости и обхрава му е по-добър от на 740н.по-добрия обхват според мен се дължи на вече "пренаситения" ефир от 740н,слагаме този рутер от няколко месеца на хора оплакали се от тп-линк и хората са доволно. това е от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.