Jump to content

Защо да остана в България? След Сиско академията на Острова мога да заработвам по 50 000 паунда годишно, за същата работа тук ще получавам максимум


kokikillara

Recommended Posts

- Само за парите ли става въпрос?

- А за какво друго?! Свързано е със стандарта на живот, с нещата, които човек може да си позволи, дори с образованието, защото магистърските програми не са никак евтини. На всеки е ясно, че когато не се напрягаш да оцелееш и си спокоен за финансите си, гледаш по друг начин на живота изобщо. В Ливърпул няма музей или галерия, които да не съм посетил и разгледал. Тази потребност идва като следствие от по-високия стандарт на живот. Не казвам, че не искам или няма да се върна да живея и работя в България, но в Англия ще натрупам и опит, и капитал, и едва тогава бих могъл да се прибера, за да направя собствен бизнес, да мога да си купя дом и евентуално след години да създам семейство. Не смятам, че Англия е най-доброто място за живеене за цял живот, климатът например не е добър, но хората са по-спокойни, не крещят на децата си, не нервничат, когато ги чакат например 5-10 минути на касата да си изберат какво искат да ядат, а зад тях се натрупва огромна опашка. Усмихваш се и те ти се усмихват, а така се живее по-леко. Бях свидетел на една случка - две деца шляпаха в една локва и се направиха кал и вода до ушите. Родителите им си говореха отстрани, започнаха да се смеят, като ги видяха, че стават вир- вода, и накрая им казаха: “Хайде, това беше достатъчно, време е да се преоблечете.” Нали знаете как щеше да се разиграе подобна сценка в България. Явно ни липсва възпитание и култура, защото иначе нямаше да избухваме за всяко дребно нещо. Престоят ми в Англия за мен е трупане на ценен житейски опит - да се науча да се справям сам във всяка ситуация, да спазваш правилата заради себе си, а не заради някой друг. Ако преди време се е смятало, че в казармата момчетата възмъжават, аз съм убеден, че животът в чужбина за много млади хора е повече от казарма.

- Какво например беше принуден да се научиш да правиш?

- Например да готвя. Всяка седмица се обаждах на баща ми, който за мен е най-добрият готвач, и той, стъпка по стъпка, ме учеше какво още да сложа, какво как да направя, за да стане по-вкусно ястието.

- Имаш по-малък брат, също студент в ЮЗУ, но той живее и учи в Благоевград, не иска ли да дойде при теб?

- Не, на него му харесва в България. Не му се ходи навън. Той се задоволява с джобните, които майка ни му дава. Мрънка от време на време, но не иска да направи нищо, за да промени нещата. В Англия, ако докажеш, че брат ти или сестра ти са зависими от теб и си им изпращал пари минимум 6 месеца, той или тя автоматично ще получат документи да работят легално на Острова. Готов съм да направя това за брат си, но той не иска. Всички хора сме различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатът например не е добър...

 

 

А къде е по-добър? Например в България - където можеш да припаднеш от жега или в другата крайност - да умреш от студ в чакалнята на някоя авто/гара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поредния опитващ да вземе белио леб от нещастната пакистанска уста...

мераклия да пътува на втория етаж на рейса с 30 чалми поне 2 часа до

работното си място ;)

Пич ще ти се усмърди и душата на къри!

 

пп "Ние сме балканци, когато надвишаваме банковия си лимит, когато часове наред пием кафе в работно време, когато не плащаме данъци, бием жените си и експлоатираме работниците. А когато имаме повече молове, отколкото детски градини, нямаме пари за тока, но децета ни имат айфони, тогава сме средноевропейци"

Редактирано от Mile
  • Харесай 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

<a href="http://www.struma.com/#" class="bbc_url" title="Външен линк" rel="external">игра</a>

 

Само не ми казвай, че ти "платиха" за "гост блогър" да съчиниш този прочувствен текст с два линка към сайт, който без AdBlock е по зле от замунда ;D

Радостното е, че не сме 2012 и в мрежата се разхождат цял зоопарк панди и пингвинчета ...

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

 бизнес,  разиграе 

Вчера ти одобрих един пост, и пак имаше подобни линкчета, вчера хубаво, пускаш линкчета към някакви неща свързани със темата ти, нищо лично, просто избягвай в този форум  да си правиш SEO по този начин !  Не е забранено да публикуват линкове, но за СЕО не тук!

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И идеята на темата е? Въпрос към другите ли е или си пишем есета?

Ако си решил да бягаш - нито първи нито последен. Самата прехвалена CISCO академия не ти гарантира нищо - като идеш в Английско там ще има още хиляди изкарали CISCO от всякакви държави (най-много вероятно от Индия). Ако все пак се вредиш та изкараш някой лев за "бизнеса", като се върнеш в БГ ще установиш, че са останали само големи риби и освен ако не си работил като личнитя IT гуру на Ротшилд, едва ли ще си събрал достатъчно пари само за лицензиите/разрешителните/законо приетите системи за следене - които ще са задължителни към това време.

Въпрос на лична преценка - аз лично не предпочитам Европа пред БГ (нека им е уреден и нагласен живота - там всеки ден трябва да доказваш, че не си втора ръка човек) - както са казали, много хубаво не е на хубаво.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поредния опитващ да вземе белио леб от нещастната пакистанска уста...

мераклия да пътува на втория етаж на рейса с 30 чалми поне 2 часа до

работното си място ;)

Пич ще ти се усмърди и душата на къри!

 

пп "Ние сме балканци, когато надвишаваме банковия си лимит, когато часове наред пием кафе в работно време, когато не плащаме данъци, бием жените си и експлоатираме работниците. А когато имаме повече молове, отколкото детски градини, нямаме пари за тока, но децета ни имат айфони, тогава сме средноевропейци"

 

 

Е с тОя пост направо скри топката на децата :D Няма по хубаво от България. На вън си никой... Имаш там 60-70г живот седиш 30-40г в България ... отиваш за 5-10г в друга страна и осъзнаваш , че парите не са най-важното нещо. Пък това какво ще изкарваш и какво ще спестиш ... сметки без кръчмар не се правят... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

3 години прекарах по жабарско.

Ако на кръгъл идиот в бг-то може за 5 минути да му обясниш нещо елементарно, и той да го разбере и прави правилно,

то на западняците им отнема за същото 1-2 часа, и на дали ще че справят като хората.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 години прекарах по жабарско. Ако на кръгъл идиот в бг-то може за 5 минути да му обясниш нещо елементарно, и той да го разбере и прави правилно, то на западняците им отнема за същото 1-2 часа, и на дали ще че справят като хората.

Ама вземат пъти повече пари и живеят пъти по-добре от нас. Може би защото повечето не са такива мили умнички като нас, особено използващи талантите си за спекула и точене на банкови сметки с фалшиви дебитни карти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво да го мислят, като има евтина и интелигентна работна ръка от неразвитите страни да им движат икономиката?

Те ако чужденците си направят един месец почивка по родните места, големи икономики ще паднат :).

 

Такава е идеята - да вземем за пример БГ.

Голяма част от населението забягва на някъде, държавата се обезлюдява, но пък влиза в ЕС - и става перфектна дестинация за застаряващи пенсионери от ЕС с голмите си (за нашите разбирания) пенсии.

Т.е. изтичащите мозъци развиват чужди икономики, не БГ - а БГ става туристическа дестинация за младите (алкохолен туризъм) и пенсионерска за другите маси.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ама вземат пъти повече пари и живеят пъти по-добре от нас. Може би защото повечето не са такива мили умнички като нас, особено използващи талантите си за спекула и точене на банкови сметки с фалшиви дебитни карти.

Живеят в заблудение очи на месните "умници"

жабария средна заплата 1500€ наем на коптор 600€ телефон 20€ ток вода газ само дет си закачен 80€ храна минимум 200 €

транспорт навсякъде назапад това е основно щото нема да си намериш почти никога на по малко от 50км работа 3-400€,

че то и такъв остатък и тук остава и си живееш у вас

болници недайси боже вервай тука е евтино до немай къде познавам поне 50 жабара дет идват на медико-ваканции до бг 

ако ти се строши колата /по добре си вземи нова/ ако не е в гаранция цени х5-х50

изпълнения аз съм механик особено в германия може да си осигориш хотел даже /ама с решетки/

авто данък на кола в жабария от 900€ на година за кошница минала реална техническа проверка

за моята в бг данъка е 190 лева а в италия 1350€

 

тук единствения проблем е простотията на чалга поколението

те работят за "много" но се осигуряват на минимална заплата

плащат на полицай ама не го обаждат за корупция

евтиното излиза скъпо  

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

"ха добър  ден" ....

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.