Jump to content
  • 0

IP камера и рутерборд - сложна ситуация :)


mikrostart

Въпрос

Ситуацията е следната:

рутербордът с микротик (1) е свързан с друг рутер (2) - публичен вифи над който нямам достъп.

(1) има две карти едната приема с DHCP от (2) а втората карта пръска АП в къщата ми и има друг IP range (и има отделен активен DHCP сървър) (двата IP ranges са описани в Routes менюто на микротика).

 

Искам да свържа камерата към АП картата на (1) и да я достъпвам през целия свят :)

 

Щеше да е просто ако в ситуацията имаше само един рутер с публичен IP.

Камерата има DDNS функции, но не ми я ясно как да опиша връзката без да пипам (2).

Предложете варианти, както и надеждна безплатна DDNS услуга, която сте ползвали.

Умувам и за OpenVPN или P2P, но там ми е още по-мътно. В случай обаче че е по-лесно да не си губя времето с DDNS.

 

Мерси предварително!

index2.gif.24302c413c0651109e3a0ab15a8f7

index.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не можеш без достъп до 1вия рутер :)

С P2P?

През VPN,SSTP?

Все някак трябва да се случват нещата или пък през cloud услуги?

  • Харесай 1

index2.gif.24302c413c0651109e3a0ab15a8f7

index.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

https://ustream.zendesk.com/entries/43455654-Using-IP-cameras-with-Ustream

 

дотук две бири имаш да черпиш - едната че те мързи да търсиш със гугъла и втората че те мързи да погледнеш във секцията със често задаваните въпроси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

https://ustream.zendesk.com/entries/43455654-Using-IP-cameras-with-Ustream

 

дотук две бири имаш да черпиш - едната че те мързи да търсиш със гугъла и втората че те мързи да погледнеш във секцията със често задаваните въпроси

Бе и цяла каса с бири ако пусна конфигурацията, но и всички варианти които четох по твоя линк изискват междинно устройство (компютер :) ).

Идеята е да пусна свържа камерата, така че да я достъпвам самата нея, или най-малко тя да се свърже към нещо като облак, от който мога я достъпвами който няма специални адресирания или пък необходимост от пренасочване на портове.

Сега разглеждам новият чешит IP камери - Р2Р, за тях пише че ставало през облака - въвеждаш Unique ID и автоматично се създава акаунт в облака.

 

 

След това я достъпваш със нейния си софтуер, последния е направен и за РС и за телефони (май обаче няма web интерфейс). Но понеже е китайско е много неясно описано. Пък и млако време ми остана тия дни да дочета (още бира), но май натам върви тоя вид техника - облаци разни.

index2.gif.24302c413c0651109e3a0ab15a8f7

index.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

що се занимаваш с глюпости ми не си пуснеш едни интернет абонамент със ИП като хората и си не направиш конфигурацията бетон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защото няма да има кого да черпя с бира ☺

Интернет имам.

Съветът ти е мъдър но ми се ще да науча нещо ново.

index2.gif.24302c413c0651109e3a0ab15a8f7

index.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.