Jump to content

Отзиви от GEPON мрежа


Recommended Posts

Колега, похвално е, че работиш в Уникомс Трейдинг, ама айде не прекалявай с хваленето :) търговеца с който работите в BDCOM е на съседното бюро до Зои Сън Руй с която работим ние, както техническия ръководител е Пинг, който наистина е много отзивчив, но не минавай с номера, че сте пращали кадри да ги обучават в Китай ;)

 

Признавам, че Уникомс са сериозна фирма... нищо против вас, колеги сме все пак... :)

 

Колкото до складовата наличност и времето за реакция - ние от GEPON.BG си имаме необходимата складова наличност да реагираме, когато на някой наш клиент му гръмне OLTто поради някаква незнайна причина и не бихме го оставили да си блъска главата в стената, а за ОНУтата няма кво да говорим.... винаги имаме поне 50тина минимум, защото и ние имаме мрежи и ги ползваме и в нашите мрежи така или иначе, без наличност на склад няма да останем никога.

 

А за гаранцията - ако дефектира нещо, праща се при нас и си го подменяме с ново, както би направила всяка уважаваща себе си фирма...

 

Цените обявени в сайта ни са цени на дребно, ако някой иска да поръча по-голямо количество - естествено ще му направим съответната отстъпка....

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • tsvgos

    24

  • Mile

    16

  • MiPSus

    14

  • borko13

    13

Като част от този проект.. По една или друга причина мога да доставя във всеки работен или не ден.. 200-300 съвместими онт-та.. За София/област. Не сме телекоми или ориентирани към такива. Работата ни научи да бягаме от фирми с Го'уеми претенции и NDA за ценови листи. В крайна сметка таргета ни е различен и спорим за красавици на зелена ливада ;)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с  изложеното от вас. Първо: като изпратите цени ние пак ще проверим при колегите, и които даде най-добри условия ще купим от него. Така, че пазенето на тайна е безсмислица.  Второ: имам 20 села, в които няма 100 клиента така, че не виждам за какво да си харча парите за OLT-та с 4  и повече порта. 

Ей седмица е много. ще трябва да се за купува явно 1 модел ONU и да държа резервно при мен :)

Относно работата малките нямат време да се занимават с проекти моекти. Вярно не сте виждали малък доставчик.

Здравей nik0lai,

- ясно е, че ще проверите офертите и на колегите -  братно би било глупаво ;) публикуването на цени обаче е избор на всяка фирма, а и аз лично предпочитам индивидуален подход към хората.

- относно въпроса ОЛТ-тата - при мрежа обслужваща под 100 клиента може би по-добрия избор е оптичен ЛАН. Общата цена на суичовете+СФП-тата+медия конверторите със сигурност ще е по-добра от цената за ОЛТ+ПОН-СФП-та+ОНУ-тата. При ПОН-а получаваш по-добра цена на порт при ОЛТ с повече портове. Същото важи и за ОНУ-тата цената за 100 бройки със сигурност ще по-дебела от цената за 500 или 1000 бройки.

- като казах проекти не съм имал предвид някаква бумащина. Под проект имам предвид дали се планира изграждане на мрежа, с какви устройства, бройки и т.н. - т.е. параметри по които да се изготви оферта. Както споменах по-горе цената на дребно винаги е по-висока от цената на едро.

Колега, похвално е, че работиш в Уникомс Трейдинг, ама айде не прекалявай с хваленето :) търговеца с който работите в BDCOM е на съседното бюро до Зои Сън Руй с която работим ние, както техническия ръководител е Пинг, който наистина е много отзивчив, но не минавай с номера, че сте пращали кадри да ги обучават в Китай ;)

 

Признавам, че Уникомс са сериозна фирма... нищо против вас, колеги сме все пак... :)

 

Колкото до складовата наличност и времето за реакция - ние от GEPON.BG си имаме необходимата складова наличност да реагираме, когато на някой наш клиент му гръмне OLTто поради някаква незнайна причина и не бихме го оставили да си блъска главата в стената, а за ОНУтата няма кво да говорим.... винаги имаме поне 50тина минимум, защото и ние имаме мрежи и ги ползваме и в нашите мрежи така или иначе, без наличност на склад няма да останем никога.

 

А за гаранцията - ако дефектира нещо, праща се при нас и си го подменяме с ново, както би направила всяка уважаваща себе си фирма...

 

Цените обявени в сайта ни са цени на дребно, ако някой иска да поръча по-голямо количество - естествено ще му направим съответната отстъпка....

Някой си е написал домашното ;) Щом комуникирате със Зои, би трябвало да си запознат със ситуацията на относно правата за България. Както и да е гледам ориентирате се към друг доставчик ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих могъл да поспоря по този въпрос :) ако говорим за села - имаме такива на влакно до абоната и такива на ПОН, включително и села с по 40-50 абоната и мнението ми е абсолютно твърдо - само и единствено ПОН, мога да изложа доста причини на всеки който се интересува... Видял съм и лично съм планирал и изграждал не една мрежа и от 2та типа и мнението ми е абсолютно обосновано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой си е написал домашното ;) Щом комуникирате със Зои, би трябвало да си запознат със ситуацията на относно правата за България. Както и да е гледам ориентирате се към друг доставчик ?

 

 

Инетерсно ,аз пък не познавам нито Зои нито които и да е,просто имам регистрация в alibaba.com  , намерих въпросните онута на гепон.бг ( в случая от любопитство) , и писах на търговеца че искам 200 броя и да определи цена. Няма да крия цената бе 37$ на брой. Казвам го информативно без да желая да влизам в спор и конфликт с никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Някой си е написал домашното ;) Щом комуникирате със Зои, би трябвало да си запознат със ситуацията на относно правата за България. Както и да е гледам ориентирате се към друг доставчик ?

 

 

Инетерсно ,аз пък не познавам нито Зои нито които и да е,просто имам регистрация в alibaba.com  , намерих въпросните онута на гепон.бг ( в случая от любопитство) , и писах на търговеца че искам 200 броя и да определи цена. Няма да крия цената бе 37$ на брой. Казвам го информативно без да желая да влизам в спор и конфликт с никого.

 

Спор няма в alibaba.com има даже и по-евтини, все пак цена-Китай цена-България - има разлика май?

Редактирано от borko13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма в alibaba.com има даже и по-евтини, все пак цена-Китай цена-България - има разлика май?

 

Да има! Във вашия случай х2

 

 

Същото важи и за ОНУ-тата цената за 100 бройки със сигурност ще по-дебела от цената за 500 или 1000 бройки.

 

При 500-1000 броя :) ще ги предплащам ли или ще правим договор докато ги чакам?

 

 

при мрежа обслужваща под 100 клиента може би по-добрия избор е оптичен ЛАН. Общата цена на суичовете+СФП-тата+медия конверторите със сигурност ще е по-добра от цената за ОЛТ+ПОН-СФП-та+ОНУ-тата.

 

Ти пак по складачиския тертип ги смяташ мрежите, я седни и верно си напиши домашното.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей nik0lai,

- ясно е, че ще проверите офертите и на колегите -  братно би било глупаво ;) публикуването на цени обаче е избор на всяка фирма, а и аз лично предпочитам индивидуален подход към хората.

- относно въпроса ОЛТ-тата - при мрежа обслужваща под 100 клиента може би по-добрия избор е оптичен ЛАН. Общата цена на суичовете+СФП-тата+медия конверторите със сигурност ще е по-добра от цената за ОЛТ+ПОН-СФП-та+ОНУ-тата. При ПОН-а получаваш по-добра цена на порт при ОЛТ с повече портове. Същото важи и за ОНУ-тата цената за 100 бройки със сигурност ще по-дебела от цената за 500 или 1000 бройки.

- като казах проекти не съм имал предвид някаква бумащина. Под проект имам предвид дали се планира изграждане на мрежа, с какви устройства, бройки и т.н. - т.е. параметри по които да се изготви оферта. Както споменах по-горе цената на дребно винаги е по-висока от цената на едро.

Някой си е написал домашното ;) Щом комуникирате със Зои, би трябвало да си запознат със ситуацията на относно правата за България. Както и да е гледам ориентирате се към друг доставчик ?

 

по т. 2 - На теб май не ти плащат да мислиш. Извади пак тефтера и добави стойността на поддръжката (която включва амортизациите) :). След това добави сметката към енергото :) И ще видим колко на минус ще излезнеш с активната мрежа.

 

Лично, аз поддържам активна мрежа с 25 хиляди крайни абонати поста, разпръсната в 5 града в Южна България. Поддръжката убива. Просто не знаете какво означава да има повече от 200+ обаждания на час и по 200-300 повреди на ден, защото нещо някъде си решило да забие, защото енергото днес са решили че трябва да сменят електромери. Или да ходиш да сменяш 10-15 кашона суичове, защото енергото не признават 0.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва два 24SFP портови суича и 48SFP-та? Колко струва едно GEPON OLT с един порт?

Как се охлаждат двата суича в табло и по точно 48SFP-та? Как се охлажда GEPON OLT с един порт пак в табло?


Той човека по фактурки ги смята бе :)

 

На въпроса: "Колко струва едно GEPON OLT с един порт?" не ми отговаряй - видях в сайта на gepon.bg - най-много 670$ без ДДС.

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва два 24SFP портови суича и 48SFP-та? Колко струва едно GEPON OLT с един порт?

Как се охлаждат двата суича в табло и по точно 48SFP-та? Как се охлажда GEPON OLT с един порт пак в табло?

Той човека по фактурки ги смята бе :)

 

24SFP Switch - 570$

24 SFP комплекта - 24 * 30$ = 720$

-----------------

Окомплектовано: 1290$ * 1.53 = 1973.70 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте бързи в сметките ;) - във вариантa FTTH може и да са верни. Как би изглеждала обаче сметката при вариант FTTB/C?

 

Това е за FTTB. Трябва да добавя

23 суич + SFP + захранване -  23* $35 = 805$ * 1.53 = 1231.65 лв

1 траф 300W (имаме 23 switch * 5W  = 115 W + падове по мрежата) = 65.00 лв.

Тотал: 1973.70 + 1231.65 + 65.00 = 3270.35 лв.

 

След това правим схемата, че горят средно 3 суича на месец. Трябва също да си акумулираме тока, който ще изхарчи: 0.241kW * 24 * 30 * 0.12 = 21 лв. на месец. Тряба да се добавят нервите на клиентите и заплатата на телефонистката, заплатите на допълнителните техници-туристи, гориво... :) Максималния брой абонати е 23*4 = 92.

---

FTTH. наблюдение: цената на медта и оптиката до дома е еднаква. 

23 точки. Минимална мощност при абоната -27 dBm, стартова мощност 5 dBm, честота на работа 1490 Receive, 1310 Transmit. MAX ONU per Port: 64.

Затихване splittner: 1/2 - 4dBm, 1/4 - 8 dBm, 1/6 -  8dBm, 1/8 - 11 dBm, 1/16 - 14 dBm,

Да тръгнем от клиента:

-27 dBm  + 8 dBm (1/4 Splitter) = -19 dBm

-19 dBm + 14 dBm (1/16 Splitter) = -5 dBm

Заварки: 16 сплайс касети * 0.2 = 3.2 dBm, конектори 2* 1dBm = 2 dBm; Общо: 5.2 dBm => -5 + 5.2 dBm = 0.2 dBm

Остатъчна мощност = 5 dBm - 0.2 dBm = 4.8 dBm; Превърнато в километри: 48 / 0.35 = 13 km кабели

Изходящата оптика ще ти е 36 влакна, без ток. Остават 4 резервни влакна. Възможно е да се сменят сплитерите с такива

Очевидно ще трябват 2 PON порта. Ще взема цена от gepon.bg:

OLT: $1050

ONU: 92 * $53 = $4784

Fast Connector: 92 * 2 * $2.5 = 92 * $460

----------

Общо: $6294 * 1.53 = 9629.82 лв

 

Забравяш за проблеми по мрежата.

Редактирано от tsvgos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да споменавам име на доставчик (не сме ние) има доста по-евтино решение със суич със оптични портове....Но иначе за нервите, подръжката и т.н си абсолютно прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за FTTB. Трябва да добавя

23 суич + SFP + захранване -  23* $35 = 805$ * 1.53 = 1231.65 лв

1 траф 300W (имаме 23 switch * 5W  = 115 W + падове по мрежата) = 65.00 лв.

Тотал: 1973.70 + 1231.65 + 65.00 = 3270.35 лв.

 

След това правим схемата, че горят средно 3 суича на месец. Трябва също да си акумулираме тока, който ще изхарчи: 0.241kW * 24 * 30 * 0.12 = 21 лв. на месец. Тряба да се добавят нервите на клиентите и заплатата на телефонистката, заплатите на допълнителните техници-туристи, гориво... :) Максималния брой абонати е 23*4 = 92.

---

FTTH. наблюдение: цената на медта и оптиката до дома е еднаква. 

23 точки. Минимална мощност при абоната -27 dBm, стартова мощност 5 dBm, честота на работа 1490 Receive, 1310 Transmit. MAX ONU per Port: 64.

Затихване splittner: 1/2 - 4dBm, 1/4 - 8 dBm, 1/6 -  8dBm, 1/8 - 11 dBm, 1/16 - 14 dBm,

Да тръгнем от клиента:

-27 dBm  + 8 dBm (1/4 Splitter) = -19 dBm

-19 dBm + 14 dBm (1/16 Splitter) = -5 dBm

Заварки: 16 сплайс касети * 0.2 = 3.2 dBm, конектори 2* 1dBm = 2 dBm; Общо: 5.2 dBm => -5 + 5.2 dBm = 0.2 dBm

Остатъчна мощност = 5 dBm - 0.2 dBm = 4.8 dBm; Превърнато в километри: 48 / 0.35 = 13 km кабели

Изходящата оптика ще ти е 36 влакна, без ток. Остават 4 резервни влакна. Възможно е да се сменят сплитерите с такива

Очевидно ще трябват 2 PON порта. Ще взема цена от gepon.bg:

OLT: $1050

ONU: 92 * $53 = $4784

Fast Connector: 92 * 2 * $2.5 = 92 * $460

----------

Общо: $6294 * 1.53 = 9629.82 лв

 

Забравяш за проблеми по мрежата.

 

Забравил съм :

2 SFP: 2* $70 = $140

32x 1/4 = 32 * $19 = $608

2x 1/16 = 2* $44 = $88

$6294 + $140 + $608 + $88= $7130 * 1.53 = 10908.02 лв.

Редактирано от tsvgos
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам, ето една друга сметка за active ethernet (не включвам кабели, конектори и сметката за тока)

 

24-портов управляем оптичен суич: 1x$500~600=$500~600

4-портов оптичен суич (медни портове към клиентите): 24x$30~40=$720~960

тотал:   $1220~1560

 

Друг е въпросът за надежноста и подръжката на такова изпълнение. Аз лично бих заложил на GEPON или GPON и то във FTTB/C вариант със 4-8 портови ONU-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.