Jump to content

AirGrid M2 HP AG2 - Error404 при опит да се влезе в setup-а


netuno

Recommended Posts

Привет, имам един UBNT AirGrid M2 HP AG2, в настройките на който не мога да вляза. Значи въвеждам статичен адрес на мрежовата карта 192.168.1.1, опитвам се да вляза в настройките и ме изхвърля с Error404 на адрес 192.168.1.20/nocookies и ми дава опция да цъкна на линк за MAIN страницата или да изчакам пренасочване, което разбира се - не ме довежда до настройките. В малкото документация за модела никъде не пише къде мога да намеря бутон за хардуерен RESET.

Моля за помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ляво 

reset_router.JPG

 

Изобщо пинг имаш ли до него? Ако има други у-ва в мрежата (примерно си с домашен рутер) сложи различно от 192.168.1.1 на лан картата.

Редактирано от 111111

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има PING до устройството на адрес 192.168.1.20 . Обаче като опитам да вляза в менюто му, дава ERROR 404 на адреса и до там, казва за проблем със страницата и щяло да ме пренасочи към MAIN страницата на рутера, обаче в линка за пренасочване адреса пак е 192.168.1.20 и не мога да вляза. Междувременно IE реве за проблем със сертификата на адрес 192.168.1.20, преди да ме пусне трябва да потвърдя, че искам да продължа. За нулиране до заводски настройки бутончето да го търся зад капаче в задната част до LAN изхода?

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че писка за сертификат е бе значение, интересува ме защо се е получило така да не мога да вляза в менюто на устройството и дава Error404 и че ще ме прехвърли на MAIN страницата на устройството, но не го прави, а като се опита да прехвърли дава просто пак Error404, а имам PING до него. 

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че писка за сертификат е бе значение

 

Всъщност е от значение. Провери си датата на компютъра дали е вярна. След това опитай да влезеш с Google Chrome.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност е от значение. Провери си датата на компютъра дали е вярна. След това опитай да влезеш с Google Chrome.

Датата е наред. Това първо бих проверил, ако даваше изтекъл сертификат, а съобщението гласи за проблем с издателя на сертификата или нещо такова. А Google Chrome - нито мога да го изтегля, докато подкарам устройството, нито бих инсталирал подобен вирус.

Благодаря за отговорите до момента! Ще се радвам и ако някой може по-проширна информация да даде.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

спри си интернета и си върни часовника 2 месеца преди да изтече сертификата

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, какво общо има съобщението на браузера за проблем със веригата на издателя на сертификата и невъзможността да достигна до менюто на устройството? Т.е въвеждам 192.168.1.20, то ме праща до 192.168.1.20/nocookies и дава грешка 404. Става въпрос за 404 с изглед на съобщение от фърма на устройството, а не http 404 от браузера, където в него съобщение пише, че ще ме пренасочи към главната страница на устройството автоматично след няколко секунди или веднага ако кликна на линка, който линк като сложа показалеца води до 192.168.1.20 и като цъкна на него, пак излиза същото съобщение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Пробва ли с друг браузер?

Да нямаш прокси или бубулечки на компютъра?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само Internet Explorer, прокси няма и вируси не мисля, че има.

Съобщението на IE гласеше нещо такова "Certificate chain was issued by an authority that is not trusted". Има опция да се пренебрегне, това и направих. Опитва да зареди 192.168.1.20, след няколко секунди самото устройство ми вади съобщение от неговият web интерфейс с код 404 и казва, че ще ме пренасочи към главната страница - не успява да го направи. Утре ако трябва ще замъкна Thinkpad-а си нататък, но не мисля, че проблема е в компютъра, който ползвам, за да достъпя устройството. Ping има и очевидно и някаква връзка към устройството.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.