Jump to content
  • 0

Проблем с локално IP, което преносочваше към външно.


TakeDown

Въпрос

Здравейте,

Първо да се представя. Казвам се Иво Михайлов и от скоро се сблъсквам с микротик системите ( буквално 2 месеца ).

 

Не знам дали темата правилно съм я фурмолирал и дали е на правилното място, заради това ще опиша с точност проблема.

 

Значи до скоро в работата ми, сайта на фирмата в която работя се намираше при нас на локална машина и съответно се пренасочваше вътрешното IP към външното... което отговаря на даден адрес в мрежата ( http://нещо.си примерно ). До тоя момент нямаше проблеми, всички го достъпваха и локално и външно, обаче главоболията ми идват от това... че се смени мястото на което ще се хоства сайта. Външно вече се достъпва, обаче локално не иска. Като пусна Ping ми отговаря вътрешното IP на което до скоро отговаряше.

 

Питането ми е : Е аджеба, това как може да се оправи, за да отговаря вече на адреса и мястото на което се намира вече?

 

Благодаря Ви предварително!

 

П.С.
Не ми се смейте много, нов съм. Но имам желание да се науча!

 

 

Поздрави,
Иво Михайлов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Е аз поне дотук, нищо не разбрах! Нещо вътрешно, нещо външно, пинга го няма, или го има, че и микротик система е намесена, ама за какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
... се пренасочваше вътрешното IP към външното...

 

Как е било направено това пренасочване?

Какъв е резултата от ip dns static print и ip firewall nat print в Terminal-а на сървъра (предполагам, че софтуера му е Mikrotik)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Как е било направено това пренасочване?

Какъв е резултата от ip dns static print и ip firewall nat print в Terminal-а на сървъра (предполагам, че софтуера му е Mikrotik)?

Вместо командата Print ползвай командата export много по информативна е.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.