Jump to content

RB433 проблем след ъпдейт


sitnetworks

Recommended Posts

Здравейте колеги дано съм нацелил правилният дял на форума - имам една RB433 v3.15 в едно село, наложи се да сложа N карта но не я разпознава със старата верся, ъпдейтнах я до 4.2 и тръгна но след като зареди ми даде да ъпдейтна и ключа, давам му да се ъпдейтне, но не иска казва, че неможе да отвори mikrotik.com закачих я на рутера в офиса, има нет на картата пингвам data.bg и др., но неиска да смени ключа има 72 часа, моля ви за съвет какво трябва да направя за да оправя проблема - картата ми трябва с версия 4. Имам 6 всички са със 3.15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нет трябва да има на компа от който пускаш ъпдейта на ключа, на Борда може и да няма нет.

Само ми е интересно защо ъпа ти е на версия 4, а не се качиш на 6?

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нет трябва да има на компа от който пускаш ъпдейта на ключа, на Борда може и да няма нет.

Само ми е интересно защо ъпа ти е на версия 4, а не се качиш на 6?

А това не го знаех, а ги слагам и настройвам от 15 години и повече. Много съм ъпдейтвал ама дистанционно от офиса в работен режим, а стационарния има нет, вчера опитах от лаптопа за това начи е проблема. Много ти благодаря колега. А относно версията пишеше, че поддържа до 4.Х и несмеях ряско да кача на 6, ще го направя постепенно от 4, 5 и после 6 да не загуби ключа. Много благодаря за отговора, довечера ще опитам от офиса.

 

п.п. Ако може да използвам текущата тема и да не повдигам нова, да ви помоля за още един съвет, имам 5 - 6 борда със по 15 - 20 Bad Blocks. Има ли някой схемата на дата кабела за RS-232, и може ли от там да се форматира флаша, или трябва да правя специален дата кабел. Имам и програматор със SMD приставки, но не ми се стига доо там, да разпоявам нанд флаша. С кабел би било по лесно.

Редактирано от sitnetworks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пречи такъб брой лоши сектори на работата на рутерборда, Поради същата причина от 6-та версия вече е в %-ти отношението да не се притеснават потребители

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

задай DNS и Gw на борда и пингвай от борда

 

Ключа регистрирай на сайта на микротик 

https://www.mikrotik.com/client/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пречи такъб брой лоши сектори на работата на рутерборда, Поради същата причина от 6-та версия вече е в %-ти отношението да не се притеснават потребители

Ми незнам, но забиваше Wirelessite, след ъпдейт на в.5 се оправи, и бад блокс изчезнаха което ми е странно. Предполагам е записало новите файлове на други сектори на нанд флаша. Другите 5 борда който имам обаче не се оправиха по този начин, и бих искал да преформатирам (така да го кажем) флаша, и да го запиша наново. За това ми се искаше да го направя през RS-232 или JTAG. Въпросът е как да го свържа и каква програма да ползвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това не е сапунерка, за да се флашва по супер сложен и неприятен, както и задължително локален начин .
Влез на опцията за проверка на инсталацията

/system check-installation

Също така обнови и "BIOS"-a

/system routerboard upgrade
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.