Jump to content

Оптика за свободно полагане във земята


PcTuninG™

Recommended Posts

Здравейте колеги налага ми се да положа оптика във земята без тръба каква бихте ми препоръчали и дали ще издържи .

Редактирано от PcTuninG™

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно ...

Здравей, за директно полагане в земята определено трябва да бъде с гофрирана стомана. Не можах да разбера защо по-горе беше намесено носещото въже, но ако искаш по-надежден кабел може да вземеш такъв с двойна HDPE обвивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за GYXTW

:)vtsc погледни какво представлява GYXTW. Миле много го "харесва" този кабел ;)

Редактирано от Mihail Peltekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за GYXTW

:)vtsc погледни какво представлява GYXTW. Миле много го "харесва" този кабел ;)

vtsc много добре ги знае всичките тези хубави кабели, но нещо тази конструкция не му е много присърце. Също така, брал съм ядове на няколко пъти с таз тъй прекрасна конструкция, когато ми се наложи да не прекъсвам влакна, а само да отклоня няколко от работещ кабел, и то през зимата, и то горе в планината и т.н. За тази задачка закачка vtsc предпочита DS Armored.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Човека си го е казал точно - иска да го копа в земята, без да използва HDPE тръба. От там нататък всеки си казва мнението, повече мнения - по-близо до истината. Лошото е, че малко хора пишат за съвет или помощ, а се включват само ако може да се заяждат. Така, че... нека повече хора пишем и ще е по-добре за всички. :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...
  • 4 weeks later...

Човек такива неща съм виждал да издържа оптиката, че няма какво толкова да се притсняваш.Стига да не я газят коли по цял ден, няма какво да и стане ако я положиш в полето. Няма да казвам на кой огромен телеком корп клиенти с хиляди месечна такса се полагат така кабели и не са бронирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,

трябва да изпълня две трасета с оптични кабели, като за едното кабелът мисля да бъде изтеглен в HDPE тръба, а за другото кабелът ще бъде закрепен със скоби за бетонна стена. Моля за вашите мнение и препоръки за типа на кабелите, съответно за едното и другото трасе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бетонната стена obo тръби и по избор... скоби или хилти.

То зависи и от броя влакна. Вкарвал съм ебаси бруталните 11-ки кабел в бетермана и е дизайн "heroic mode"

Бюджета каквото позволява.. такова слагаш. Ако си възложител и изпълнител (което е малко вероятно) взимаш

диалектрик с нужния брой влакна и действаш. Ако си изпълнител се ръководиш от спецификациите на възложителя

ако искаш да го сдадеш :)

 

То hdpe и hdpe в България е като москвич и пежо 404.. ша се духа ли кабела... градски, селски, междуселски трасета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.