Jump to content

Изграждане на Wirеless трасе със ветрогенератор и фотоволтайчен панел!


Recommended Posts

няма как с такива акумулатори да искаш да изкараш повече.

това са идеални акумулатори за теб, струват доста, но съм сигурен че ще си избият парите http://www.varta-automotive.com/index.php?id=235

http://pmd.varta-automotive.com/pmd2/listBatteries.do?Line=2600049&Line2=&lang=en&range=ZM

12v 60 Ah - 205лв с ДДС

12v 90 Ah - 307лв с ДДС

12v 80 Ah - 279лв с ДДС

12v 125Ah - 436лв с ДДС

12v 130Ah - 450лв с ДДС

има и по-големи ама са вече доста скъпи, макар че всеки ампер си избива парите ...

Мерси за съвета,варта си е варта,голфа ми е с такъв(62A купен преди година)....зимата за 3 дена стоене на студа и е капут.Съжелявах за деня в който си го взимах,обаче....наскоро забравих да го сваля и от стоене за седмици падна на 5 волта.Пуснах го на зарядно и тая гадина се зареди и работи!Карам втората седмица след злополуката.Раздвоен съм повъпроса за избор на акомулатор.Засега всички приятели съветват в полза на Монбат.

п.п.

немам утечка на голфа.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • mrhardware

    16

  • MiPSus

    14

  • Велин

    8

  • Filiokey

    8

Тотално умря и втората "ИСКРА"  ??? ,бацат резервните...ветрогенератора зарежда,скоро и с бекъп на фотоволтаик.Мани,мани приключение от класа ???.Луд умора нема.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Баце,не само доставчици но и електрончици ??? ...покажи ми релейка която никога не е падала,то и при НАСА с техен милионен бюджет си губят трансмисията.Покажи ми техника която никога няма да откаже. Само едно е вечно,глупоста при хората.

А добър ден както се казва ??? сам го каза глупоста е вечна, е най глупавото е да сложиш стартерни батерии за такъв режим, въобще там не им е мястото дори го и намекнах в началото на темата, все пак има някои изисквания които минимално трябва да се спазват, но фактора пари и време.. всеки сам определя за себе си, аз изразявам мнение и не мога да ти кажа за релейка дето никога да не пада :) но да говорим за ъптайма е друго нещо. 

п.с. между другото и аз полвам монбат комуникационни батерии 2-3г и нямам проблеми

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най глупавото е да сложиш стартерни батерии за такъв режим, въобще там не им е мястото ...

Велин е 100% прав , акомулатор от кола в UPS режим  ???

За целта се ползват СТАЦЙОНАРНИ АКОМУЛАТОРИ а не СТАРТЕРНИ, бюджетно решение са Монбат

http://www.monbat.com/monbat/articles.php?ArticleGroupID=8

Тествани на вqтър, слънце и APC  ???

stationaryqqq.jpg

MVR batteries design features

    * 12 years design life, Eurobat specification Long Life

    * Extremely high cyclic life and float life performance

    * Wide range of operating temperature from -20°C to 55°C

    * One-way valve regulated system with flame-arrestor

    * Internal gas recombination efficiency 98- 99 percent

    * Easy for installation, maintenance free product

    * Delivered ready for use at 100of its nominal capacity

    * Shock resistant ABS flame retardant container and lid

    * Three-layer terminal sealing for leak-free operation

    * Female M8 brass terminals with no need for retightening

    * Non-hazardous cargo for ground, sea and air transport

    * Fully recyclable product

Ползвам с успех 100Ah и 150Ah модели и съм много доволен.

Основно APC 1000VA UPS + 2x100Ah за отговорни места(ракове с рутери и оптични суичове) - до сега не съм разбрал колко часа издържа :-)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм сложил на 2 ups-a акумулатори, принципно бяха "свършили" и не работеха добре в автомобила, но след като ги сложих работят вече няколко месеца и съм доволен от продължителността на работа на ups-a. 95Ah оригинални акумулатори от Vw и Mercedes.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави.. стартерни батерии не е удачно да се ползват за тази цел..аз ползвам два броя APC 2200 (1600W) на 48V с 16 броя тягови батерии 24Ah/12V свързани по групи и досега не съм оставал без ток... а консумацията колко е? предполагам е около 3-4 А..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добър ден както се казва ??? сам го каза глупоста е вечна, е най глупавото е да сложиш стартерни батерии за такъв режим, въобще там не им е мястото дори го и намекнах в началото на темата, все пак има някои изисквания които минимално трябва да се спазват, но фактора пари и време.. всеки сам определя за себе си, аз изразявам мнение и не мога да ти кажа за релейка дето никога да не пада :) но да говорим за ъптайма е друго нещо. 

п.с. между другото и аз полвам монбат комуникационни батерии 2-3г и нямам проблеми

Дефектна броика!новите стартерни 100А  Искра работят перфектно....засега ефекта е зареждане за 4 часа и разряд за около 10!.Контролера си знае работата.Тестова консумация 2 А на 24 в,определено имаме още поне 5А в резерв...фотоволтаика ряпа да яде.Бих ви показал картина от IP камерите но обещах на колеги ловджии  да не показвам местото което охраняват.Дупе да е яко на този които има зла умисъл.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефектна броика!новите стартерни 100А  Искра работят перфектно....засега ефекта е зареждане за 4 часа и разряд за около 10!.Контролера си знае работата.Тестова консумация 2 А на 24 в,определено имаме още поне 5А в резерв...фотоволтаика ряпа да яде.Бих ви показал картина от IP камерите но обещах на колеги ловджии  да не показвам местото което охраняват.Дупе да е яко на този които има зла умисъл.

От тези акумолатори ползвате не повече от 50% от капацитета им .На поносими цени са решенията от Монбат или спецялно серията Megalight Power agm-технология .Носят дълбок разряд ,необслужваеми са и не се саморазреждат при съхранение/престой .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес презноща се задейства алармената система :).Точно в 00.33 ч. се появи първия истински нарушител.Късметлия...гледаше от далеч и си светеше с фенерчето :).Ако се бе доближил до релейката...щеше да стане интересно.Допълнителните подкрепления бяха събудени :),просто неотговарям за последствията ако бе спряла връзката догоре или бе навлязъл в периметъра.Колеги ако е некой от вас  е бил при релейката...просто знайте че не се шегуваме,ама сериозно,струва доста пари и ще гърмим намесо.Пък и сме доста близо,никой нормален нема да си построи такова нещо далече от вкъщи.

Добрата новина е че вече има и бекъп на фотоволтаици.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Колеги ако е некой от вас  е бил при релейката...просто знайте че не се шегуваме,ама сериозно,струва доста пари и ще гърмим намесо....

не вярвам да е както казваш "колеги". всеки от колегите знае колко труд/пари/време са необходими и надали ще ходи да ти краде апаратурата

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

струва доста пари и ще гърмим намесо

На страшен ли се правиш? Почти съм сигурен, че тази релейка е незаконна постройка.

Ако струва толкова "много" пари защо не си сложил поне ограда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия клетки там под голяма та чиния не влизат ли в сянка на определен момент ? Как са вързани и клетките и перката към един контролер ?

п.п. той пък тоя е бил най голямото зле с фенерче посреднощ да ходи... то е е много ясно, че от километри ще бъде забелязан.

Като я гледам тая снимка се чудя като натрупа сняг и после започне да се топи... тая кутия дали ще устиска да не пусне водица ? Защо не я вдигнахте малко поне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара е снимката,панела е преместен настрани,има и ограда.

Кутията е ниско защото замомента така ни е удобно.

Предвидено е допълнително закрепване на метър и половина от земята.

Схемата за връзването е стандартна,директно всичко към акомулаторите има два контролера.Контролерите си пълнят и мерят независимо.

Успях да измисля решение за следене на напряжение през лан мрежата !Точноста е 5 процента.Винаги знам дали акомулатора работи на 12,7 или 12,3 v.Най ниската точка на измерване е 4 v най високата 13 v.

Извинявайте но ненамясто употребих думата "колеги"имах предвид лудите глави катерещи баири,по-скоро са иманяри или бракониери привлечени от светлината на камерите.От няколко дена наблюдавам раздвижване в района на съседния баир.

А от към "страшен",да се пробват и най здравите нерви изтърват.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш 1 контролер за панела и 1 за перката а от там? изходите им на едно ли са? т.е. в паралел. А акумулаторите как са отделно за всеки контролер или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.