Към съдържанието

• Вход чрез Facebook Вход чрез Windows Live Log In with Google      Вход   
Снимка
- - - - -

Изграждане на Wirеless трасе със ветрогенератор и фотоволтайчен панел!

• Please log in to reply
86 отговора на тази тема

#1 Filiokey

Filiokey

Потребител

• Потребители
  • 33 Мнения:
0
Neutral
  • Местоположение0:

Публикувано 16 юли 2010 - 03:54

Здравейте Колеги ,
Поствам един линк на една американска фирма за  производство на автономни източници на енергия,погледнете продуктите и  изкажете Вашето мнение , Аз лично съм страшно доволен от  ветрогенератора им ,който работи на 24 волта и в момента е в режим на  тестове.
Ще  изгрждам  трасе ,което  ще обслужва един град с 5000 жители ,как  мислите ще се справи ли този генератор с 2 бр. акумулаторни батерии с  по 150Ah заряд?ще захранва 1 ДВР24волта 1.5А 3 камери с 0.5 А 1  микротик ,като за начало РБ433АХ и една централа за сот 12 0.5 А ,която  ще праща СМС като се прекрачи периметър заграден със инфрачервени  датчици.
Правил ли е някой нещо подобно дайте идеи!Да се захващам ли  дали ще има зулуми как да се предпазя от нежелани действия на 3 лица.?
СПОДЕЛЕТЕ Вашият опит ще е от полза за Всички ни тук!
П.П При пълен капацитет  генератора произвежда около 20А ток 
Как мислите ще ми стигне ли тока за целта? Който може да смята аз мога малко само 

#2 DeFeKt

DeFeKt

Потребител

• Потребители
  • 73 Мнения:
5
Neutral
  • Местоположение0:

Публикувано 16 юли 2010 - 14:09

Само на вятър ли ще разчиташ, замисли се и за слънчеви панели, също и за ограда против животни да не вдигат напразно алармата :)

#3 Stoiko

Stoiko

Редовен Потребител

• ISP
  • 205 Мнения:
0
Neutral
  • Местоположение0:

Публикувано 26 юли 2010 - 11:14

Разгледай това добре ! http://www.turbinehotspot.com/  :)  Готово решение със схеми и т.н.

#4 PcTuninG™

PcTuninG™

Нередовен Потребител

• ISP
  • 764 Мнения:
8
Neutral
  • МестоположениеСтара Загора:

Публикувано 08 август 2010 - 09:28

колега само на вятър ли разчиташ

#5 Велин

Велин

Разбирач

• Администратор
  • 2187 Мнения:
40
Excellent
  • Местоположениенякъде тук на юг:

Публикувано 08 август 2010 - 11:07

като гледам това е една от най високите точки помисли за гръмозащита, и си мисля, че можеше и по хубави акомулатори да сложиш, тез ми се струва на място бързо ще сулфатизират.

#6 ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Разбирач

• ISP
  • 3021 Мнения:
29
Excellent
  • МестоположениеOn Air:

Публикувано 08 август 2010 - 11:38

Filiokey с хамериканския генератор ли е на снимките? Контролера какъв е ?

#7 Filiokey

Filiokey

Потребител

• Потребители
  • 33 Мнения:
0
Neutral
  • Местоположение0:

Публикувано 09 август 2010 - 01:52

Контролера и тои е Хамерикански .Държи се мноо добре :o
П.П.Приемам всякакви предложения и мнения отностно гръмозащитата на тази станция.Благодаря Ви предварително!
ето още снимки
http://dox.bg/files/dw?a=e000d156f3
http://dox.bg/files/dw?a=71372185c7
http://dox.bg/files/dw?a=3a7489f213 

#8 ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Разбирач

• ISP
  • 3021 Мнения:
29
Excellent
  • МестоположениеOn Air:

Публикувано 09 август 2010 - 10:36

Най  малкото ... тръбата която ти е "опорна" я продължи от "перката" нагоре с 1-2М и от там арматура около 1-1,5М заострена като молив от горе. След което задължително добро заземяване!

#9 Велин

Велин

Разбирач

• Администратор
  • 2187 Мнения:
40
Excellent

Публикувано 09 август 2010 - 22:43

няма да може да удължи тръбата пък и не е редно да я ползва за гръмоотвод, най - лесното е да огъне под ъгъл отделно някаква заострена тръба така че да не пречи на генератора и да стърчи 2м над него , като същевременно трябва да се пусне отделно заземително въже.

#10 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 10 август 2010 - 22:10

Малка подробност,самия ветрогенератор е  с фабрично заземяваш кабел и е заземен!Заземен колеца както и таблото .Филка електрожен горе нема да мъкна....малкия електрожен е 4 kw,бензиновия генератор е  макс 2 kw.Нема начин да заваря тръба за гръмоотвод.Може обръч около стълба с заварен прът подъгъл.Честно казано ако удари удари,удари ли просто няма спасение.Досега за 5 години имам само 3 изгорели радиокарти(сам знаеш колко антени са ми наглавата).В 99 % гори рутерборда от към захраване както и лан порта.

#11 Велин

Велин

Разбирач

• Администратор
  • 2187 Мнения:
40
Excellent

Публикувано 10 август 2010 - 22:57

Малка подробност,самия ветрогенератор е  с фабрично заземяваш кабел и е заземен!Заземен колеца както и таблото .Филка електрожен горе нема да мъкна....малкия електрожен е 4 kw,бензиновия генератор е  макс 2 kw.Нема начин да заваря тръба за гръмоотвод.Може обръч около стълба с заварен прът подъгъл.Честно казано ако удари удари,удари ли просто няма спасение.Досега за 5 години имам само 3 изгорели радиокарти(сам знаеш колко антени са ми наглавата).В 99 % гори рутерборда от към захраване както и лан порта.

Сигурно сте наясно че ако го удари директно гръм от тоя генератор нищо няма да става, заземката на генератора не е за гръмоотвод , и да ви светна, че не е нужно да се заварява нищо за да се сложи гръмоотвод.

#12 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 11 август 2010 - 22:05

Сигурно сте наясно че ако го удари директно гръм от тоя генератор нищо няма да става, заземката на генератора не е за гръмоотвод , и да ви светна, че не е нужно да се заварява нищо за да се сложи гръмоотвод.

Не се знае,бобината си е бобина,пренавива се.Втори висок колец или обръч около стълба със странична  пръчка над ветропоказвалото.Варианти много....Тъкмо се върнах от баира,отказа станцията...мамицата на акомулатора,единия държи 12 в втория е на 0,17 - чисто нов на 2 дена акомулатор си е изпял песента.Добре че под капака на "голфа" има резервен  за релейката :o.

#13 Велин

Велин

Разбирач

• Администратор
  • 2187 Мнения:
40
Excellent

Публикувано 11 август 2010 - 22:50

абе какви пренавивания бре :o вие доставчици ли сте или си играете как може да си позволиш да ти падне релейката тц тц . . .

#14 Mupo neTkoB

Mupo neTkoB

Разбирач

• Модератор
  • 1578 Мнения:
60
Excellent
  • МестоположениеVarna:

Публикувано 12 август 2010 - 08:18

Тъкмо се върнах от баира,отказа станцията...мамицата на акомулатора,единия държи 12 в втория е на 0,17 - чисто нов на 2 дена акомулатор си е изпял песента

няма как с такива акумулатори да искаш да изкараш повече.
това са идеални акумулатори за теб, струват доста, но съм сигурен че ще си избият парите http://www.varta-aut...ndex.php?id=235
http://pmd.varta-aut...ang=en&range=ZM
12v 60 Ah - 205лв с ДДС
12v 90 Ah - 307лв с ДДС
12v 80 Ah - 279лв с ДДС
12v 125Ah - 436лв с ДДС
12v 130Ah - 450лв с ДДС
има и по-големи ама са вече доста скъпи, макар че всеки ампер си избива парите ...

#15 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 14 август 2010 - 22:35

абе какви пренавивания бре ??? вие доставчици ли сте или си играете как може да си позволиш да ти падне релейката тц тц . . .

Баце,не само доставчици но и електрончици ???...покажи ми релейка която никога не е падала,то и при НАСА с техен милионен бюджет си губят трансмисията.Покажи ми техника която никога няма да откаже. Само едно е вечно,глупоста при хората.

#16 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 14 август 2010 - 22:46

Тъкмо се върнах от баира,отказа станцията...мамицата на акомулатора,единия държи 12 в втория е на 0,17 - чисто нов на 2 дена акомулатор си е изпял песента

няма как с такива акумулатори да искаш да изкараш повече.
това са идеални акумулатори за теб, струват доста, но съм сигурен че ще си избият парите http://www.varta-aut...ndex.php?id=235
http://pmd.varta-aut...ang=en&range=ZM
12v 60 Ah - 205лв с ДДС
12v 90 Ah - 307лв с ДДС
12v 80 Ah - 279лв с ДДС
12v 125Ah - 436лв с ДДС
12v 130Ah - 450лв с ДДС
има и по-големи ама са вече доста скъпи, макар че всеки ампер си избива парите ...

Мерси за съвета,варта си е варта,голфа ми е с такъв(62A купен преди година)....зимата за 3 дена стоене на студа и е капут.Съжелявах за деня в който си го взимах,обаче....наскоро забравих да го сваля и от стоене за седмици падна на 5 волта.Пуснах го на зарядно и тая гадина се зареди и работи!Карам втората седмица след злополуката.Раздвоен съм повъпроса за избор на акомулатор.Засега всички приятели съветват в полза на Монбат.
п.п.
немам утечка на голфа.

#17 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 14 август 2010 - 22:51

Тотално умря и втората "ИСКРА"  ??? ,бацат резервните...ветрогенератора зарежда,скоро и с бекъп на фотоволтаик.Мани,мани приключение от класа ???.Луд умора нема.

#18 Велин

Велин

Разбирач

• Администратор
  • 2187 Мнения:
40
Excellent

Публикувано 15 август 2010 - 15:31

Баце,не само доставчици но и електрончици ??? ...покажи ми релейка която никога не е падала,то и при НАСА с техен милионен бюджет си губят трансмисията.Покажи ми техника която никога няма да откаже. Само едно е вечно,глупоста при хората.

А добър ден както се казва ??? сам го каза глупоста е вечна, е най глупавото е да сложиш стартерни батерии за такъв режим, въобще там не им е мястото дори го и намекнах в началото на темата, все пак има някои изисквания които минимално трябва да се спазват, но фактора пари и време.. всеки сам определя за себе си, аз изразявам мнение и не мога да ти кажа за релейка дето никога да не пада :) но да говорим за ъптайма е друго нещо. 
п.с. между другото и аз полвам монбат комуникационни батерии 2-3г и нямам проблеми

#19 MiPSus

MiPSus

Разбирач

• ISP
  • 982 Мнения:
72
Excellent
  • МестоположениеСофия:

Публикувано 15 август 2010 - 16:48

най глупавото е да сложиш стартерни батерии за такъв режим, въобще там не им е мястото ...

Велин е 100% прав , акомулатор от кола в UPS режим  ???
За целта се ползват СТАЦЙОНАРНИ АКОМУЛАТОРИ а не СТАРТЕРНИ, бюджетно решение са Монбат
http://www.monbat.co...rticleGroupID=8
Тествани на вqтър, слънце и APC  ???
Публикувано изображение

MVR batteries design features

* 12 years design life, Eurobat specification Long Life
    * Extremely high cyclic life and float life performance
    * Wide range of operating temperature from -20°C to 55°C
    * One-way valve regulated system with flame-arrestor
    * Internal gas recombination efficiency 98- 99 percent
    * Easy for installation, maintenance free product
    * Delivered ready for use at 100of its nominal capacity
    * Shock resistant ABS flame retardant container and lid
    * Three-layer terminal sealing for leak-free operation
    * Female M8 brass terminals with no need for retightening
    * Non-hazardous cargo for ground, sea and air transport
    * Fully recyclable product

Ползвам с успех 100Ah и 150Ah модели и съм много доволен.
Основно APC 1000VA UPS + 2x100Ah за отговорни места(ракове с рутери и оптични суичове) - до сега не съм разбрал колко часа издържа :-)

#20 Mupo neTkoB

Mupo neTkoB

Разбирач

• Модератор
  • 1578 Мнения:
60
Excellent
  • МестоположениеVarna:

Публикувано 15 август 2010 - 17:28

аз съм сложил на 2 ups-a акумулатори, принципно бяха "свършили" и не работеха добре в автомобила, но след като ги сложих работят вече няколко месеца и съм доволен от продължителността на работа на ups-a. 95Ah оригинални акумулатори от Vw и Mercedes.

#21 dimo_tenev

dimo_tenev

Потребител

• Потребители
  • 71 Мнения:
6
Neutral
  • МестоположениеАйтос:

Публикувано 15 август 2010 - 21:00

Колегите са прави.. стартерни батерии не е удачно да се ползват за тази цел..аз ползвам два броя APC 2200 (1600W) на 48V с 16 броя тягови батерии 24Ah/12V свързани по групи и досега не съм оставал без ток... а консумацията колко е? предполагам е около 3-4 А..

#22 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 15 август 2010 - 21:22

Баце,не само доставчици но и електрончици ??? ...покажи ми релейка която никога не е падала,то и при НАСА с техен милионен бюджет си губят трансмисията.Покажи ми техника която никога няма да откаже. Само едно е вечно,глупоста при хората.

А добър ден както се казва ??? сам го каза глупоста е вечна, е най глупавото е да сложиш стартерни батерии за такъв режим, въобще там не им е мястото дори го и намекнах в началото на темата, все пак има някои изисквания които минимално трябва да се спазват, но фактора пари и време.. всеки сам определя за себе си, аз изразявам мнение и не мога да ти кажа за релейка дето никога да не пада :) но да говорим за ъптайма е друго нещо. 
п.с. между другото и аз полвам монбат комуникационни батерии 2-3г и нямам проблеми

Дефектна броика!новите стартерни 100А  Искра работят перфектно....засега ефекта е зареждане за 4 часа и разряд за около 10!.Контролера си знае работата.Тестова консумация 2 А на 24 в,определено имаме още поне 5А в резерв...фотоволтаика ряпа да яде.Бих ви показал картина от IP камерите но обещах на колеги ловджии  да не показвам местото което охраняват.Дупе да е яко на този които има зла умисъл.

#23 iso

iso

Потребител

• Потребители
  • 127 Мнения:
0
Neutral
  • Местоположение0:

Публикувано 16 август 2010 - 10:05

Дефектна броика!новите стартерни 100А  Искра работят перфектно....засега ефекта е зареждане за 4 часа и разряд за около 10!.Контролера си знае работата.Тестова консумация 2 А на 24 в,определено имаме още поне 5А в резерв...фотоволтаика ряпа да яде.Бих ви показал картина от IP камерите но обещах на колеги ловджии  да не показвам местото което охраняват.Дупе да е яко на този които има зла умисъл.

От тези акумолатори ползвате не повече от 50% от капацитета им .На поносими цени са решенията от Монбат или спецялно серията Megalight Power agm-технология .Носят дълбок разряд ,необслужваеми са и не се саморазреждат при съхранение/престой .

#24 ushoplias

ushoplias

Потребител

• Потребители
  • 134 Мнения:
15
  • МестоположениеДобрич:

Публикувано 20 август 2010 - 10:14

Здравейте Колеги ,
Поствам един линк на една американска фирма ....

А къде е линка ? ;D

#25 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 27 август 2010 - 21:48

Днес презноща се задейства алармената система :).Точно в 00.33 ч. се появи първия истински нарушител.Късметлия...гледаше от далеч и си светеше с фенерчето :).Ако се бе доближил до релейката...щеше да стане интересно.Допълнителните подкрепления бяха събудени :),просто неотговарям за последствията ако бе спряла връзката догоре или бе навлязъл в периметъра.Колеги ако е некой от вас  е бил при релейката...просто знайте че не се шегуваме,ама сериозно,струва доста пари и ще гърмим намесо.Пък и сме доста близо,никой нормален нема да си построи такова нещо далече от вкъщи.
Добрата новина е че вече има и бекъп на фотоволтаици.

#26 Mupo neTkoB

Mupo neTkoB

Разбирач

• Модератор
  • 1578 Мнения:
60
Excellent
  • МестоположениеVarna:

Публикувано 27 август 2010 - 23:37

....Колеги ако е некой от вас  е бил при релейката...просто знайте че не се шегуваме,ама сериозно,струва доста пари и ще гърмим намесо....

не вярвам да е както казваш "колеги". всеки от колегите знае колко труд/пари/време са необходими и надали ще ходи да ти краде апаратурата

#27 kmeta

kmeta

Редовен Потребител

• ISP
  • 263 Мнения:
31
Excellent
  • МестоположениеСофия:

Публикувано 28 август 2010 - 09:04

струва доста пари и ще гърмим намесо

На страшен ли се правиш? Почти съм сигурен, че тази релейка е незаконна постройка.
Ако струва толкова "много" пари защо не си сложил поне ограда?

#28 ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Разбирач

• ISP
  • 3021 Мнения:
29
Excellent
  • МестоположениеOn Air:

Публикувано 28 август 2010 - 09:19

Тия клетки там под голяма та чиния не влизат ли в сянка на определен момент ? Как са вързани и клетките и перката към един контролер ?
п.п. той пък тоя е бил най голямото зле с фенерче посреднощ да ходи... то е е много ясно, че от километри ще бъде забелязан.
Като я гледам тая снимка се чудя като натрупа сняг и после започне да се топи... тая кутия дали ще устиска да не пусне водица ? Защо не я вдигнахте малко поне...

#29 mrhardware

mrhardware

Потребител

• Потребители
  • 79 Мнения:
0
Neutral

Публикувано 28 август 2010 - 11:23

Стара е снимката,панела е преместен настрани,има и ограда.
Кутията е ниско защото замомента така ни е удобно.
Предвидено е допълнително закрепване на метър и половина от земята.
Схемата за връзването е стандартна,директно всичко към акомулаторите има два контролера.Контролерите си пълнят и мерят независимо.
Успях да измисля решение за следене на напряжение през лан мрежата !Точноста е 5 процента.Винаги знам дали акомулатора работи на 12,7 или 12,3 v.Най ниската точка на измерване е 4 v най високата 13 v.

Извинявайте но ненамясто употребих думата "колеги"имах предвид лудите глави катерещи баири,по-скоро са иманяри или бракониери привлечени от светлината на камерите.От няколко дена наблюдавам раздвижване в района на съседния баир.
А от към "страшен",да се пробват и най здравите нерви изтърват.

#30 ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Разбирач

• ISP
  • 3021 Мнения:
29
Excellent
  • МестоположениеOn Air:

Публикувано 28 август 2010 - 11:31

Искаш да кажеш 1 контролер за панела и 1 за перката а от там? изходите им на едно ли са? т.е. в паралел. А акумулаторите как са отделно за всеки контролер или ?

Подобни теми Collapse

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни