Jump to content

Изграждане на Wirеless трасе със ветрогенератор и фотоволтайчен панел!


Recommended Posts

Здравейте Колеги ,

Поствам един линк на една американска фирма за  производство на автономни източници на енергия,погледнете продуктите и  изкажете Вашето мнение , Аз лично съм страшно доволен от  ветрогенератора им ,който работи на 24 волта и в момента е в режим на  тестове.

Ще  изгрждам  трасе ,което  ще обслужва един град с 5000 жители ,как  мислите ще се справи ли този генератор с 2 бр. акумулаторни батерии с  по 150Ah заряд?ще захранва 1 ДВР24волта 1.5А 3 камери с 0.5 А 1  микротик ,като за начало РБ433АХ и една централа за сот 12 0.5 А ,която  ще праща СМС като се прекрачи периметър заграден със инфрачервени  датчици.

Правил ли е някой нещо подобно дайте идеи!Да се захващам ли  дали ще има зулуми как да се предпазя от нежелани действия на 3 лица.?

СПОДЕЛЕТЕ Вашият опит ще е от полза за Всички ни тук!

П.П При пълен капацитет  генератора произвежда около 20А ток 

Как мислите ще ми стигне ли тока за целта? Който може да смята аз мога малко само 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • mrhardware

    16

  • MiPSus

    14

  • Велин

    8

  • Filiokey

    8

Само на вятър ли ще разчиташ, замисли се и за слънчеви панели, също и за ограда против животни да не вдигат напразно алармата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Администратор

като гледам това е една от най високите точки помисли за гръмозащита, и си мисля, че можеше и по хубави акомулатори да сложиш, тез ми се струва на място бързо ще сулфатизират.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контролера и тои е Хамерикански .Държи се мноо добре :o

П.П.Приемам всякакви предложения и мнения отностно гръмозащитата на тази станция.Благодаря Ви предварително!

ето още снимки

http://dox.bg/files/dw?a=e000d156f3

http://dox.bg/files/dw?a=71372185c7

http://dox.bg/files/dw?a=3a7489f213 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най  малкото ... тръбата която ти е "опорна" я продължи от "перката" нагоре с 1-2М и от там арматура около 1-1,5М заострена като молив от горе. След което задължително добро заземяване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

няма да може да удължи тръбата пък и не е редно да я ползва за гръмоотвод, най - лесното е да огъне под ъгъл отделно някаква заострена тръба така че да не пречи на генератора и да стърчи 2м над него , като същевременно трябва да се пусне отделно заземително въже.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка подробност,самия ветрогенератор е  с фабрично заземяваш кабел и е заземен!Заземен колеца както и таблото .Филка електрожен горе нема да мъкна....малкия електрожен е 4 kw,бензиновия генератор е  макс 2 kw.Нема начин да заваря тръба за гръмоотвод.Може обръч около стълба с заварен прът подъгъл.Честно казано ако удари удари,удари ли просто няма спасение.Досега за 5 години имам само 3 изгорели радиокарти(сам знаеш колко антени са ми наглавата).В 99 % гори рутерборда от към захраване както и лан порта.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Малка подробност,самия ветрогенератор е  с фабрично заземяваш кабел и е заземен!Заземен колеца както и таблото .Филка електрожен горе нема да мъкна....малкия електрожен е 4 kw,бензиновия генератор е  макс 2 kw.Нема начин да заваря тръба за гръмоотвод.Може обръч около стълба с заварен прът подъгъл.Честно казано ако удари удари,удари ли просто няма спасение.Досега за 5 години имам само 3 изгорели радиокарти(сам знаеш колко антени са ми наглавата).В 99 % гори рутерборда от към захраване както и лан порта.

Сигурно сте наясно че ако го удари директно гръм от тоя генератор нищо няма да става, заземката на генератора не е за гръмоотвод , и да ви светна, че не е нужно да се заварява нищо за да се сложи гръмоотвод.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно сте наясно че ако го удари директно гръм от тоя генератор нищо няма да става, заземката на генератора не е за гръмоотвод , и да ви светна, че не е нужно да се заварява нищо за да се сложи гръмоотвод.

Не се знае,бобината си е бобина,пренавива се.Втори висок колец или обръч около стълба със странична  пръчка над ветропоказвалото.Варианти много....Тъкмо се върнах от баира,отказа станцията...мамицата на акомулатора,единия държи 12 в втория е на 0,17 - чисто нов на 2 дена акомулатор си е изпял песента.Добре че под капака на "голфа" има резервен  за релейката :o.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

абе какви пренавивания бре :o вие доставчици ли сте или си играете как може да си позволиш да ти падне релейката тц тц . . .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се върнах от баира,отказа станцията...мамицата на акомулатора,единия държи 12 в втория е на 0,17 - чисто нов на 2 дена акомулатор си е изпял песента

няма как с такива акумулатори да искаш да изкараш повече.

това са идеални акумулатори за теб, струват доста, но съм сигурен че ще си избият парите http://www.varta-automotive.com/index.php?id=235

http://pmd.varta-automotive.com/pmd2/listBatteries.do?Line=2600049&Line2=&lang=en&range=ZM

12v 60 Ah - 205лв с ДДС

12v 90 Ah - 307лв с ДДС

12v 80 Ah - 279лв с ДДС

12v 125Ah - 436лв с ДДС

12v 130Ah - 450лв с ДДС

има и по-големи ама са вече доста скъпи, макар че всеки ампер си избива парите ...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе какви пренавивания бре ??? вие доставчици ли сте или си играете как може да си позволиш да ти падне релейката тц тц . . .

Баце,не само доставчици но и електрончици ???...покажи ми релейка която никога не е падала,то и при НАСА с техен милионен бюджет си губят трансмисията.Покажи ми техника която никога няма да откаже. Само едно е вечно,глупоста при хората.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.