Jump to content

Проблем с линк


genata

Recommended Posts

Здравейте.Линка е скромните 320 м. направен с AirGrid M5.Има почти пряка видимост т.е сигнала минава през едни орехи близо до AP-то.Зимата е около -54 -55 пинг на 65500 върви около 20-22 мс,но наскоро забелязах,че сигнала варира от -54 до -67 -68 само като се разклати ореха,който в момента има листа.пинг на 65500 не върви почти,а има и загуби на 1500 . :( Поляризацията е вертикална.Мисля да опитаме с хоризонтална поляризация или със смяна на гридовете с такива на 2.4 гхз.Вие ако имате нещо друго като препоръка моля споделете. :)

Редактирано от genata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Докато има орех ще има проблем, дървото и лисната маса съдържат вода която отразяват.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип е така,но засега не може да се избегне ореха.На мястото където е клиентския грид има възможност за вдигане с около 5-6 м по високо.Това може да се опита.Тогава си мисля,че може би лъча ще минава през по-тънките клончета. :D Първо смятам обаче да опитам със смяна на поляризацията,че на един друг подобен такъв който на вертикала беше -73 -70 на хоризонтала свали на -60 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип е така,но засега не може да се избегне ореха.На мястото където е клиентския грид има възможност за вдигане с около 5-6 м по високо.Това може да се опита.Тогава си мисля,че може би лъча ще минава през по-тънките клончета. :D Първо смятам обаче да опитам със смяна на поляризацията,че на един друг подобен такъв който на вертикала беше -73 -70 на хоризонтала свали на -60 .

като няма опция да се премести ... колкото по на високо толкова по добре ... и ако си мислиш че като смениш поляризацията ще откриеш топлата вода :D То зима иде като паднат листата ще му върви :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че и с нано няма да стане но и аз не знам каква е идеята грида има по голямо усилване 

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете активни поляризации сигурно - при нас имаме няколко такива места с дървета пред техниката и работи - пак зависи от разстоянието на линка :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата относно провблема мога да му кажа че аз ползвам по големия грид 28dbi и минавам през 1 къща и 1 орех и сигнала ми винаги е мн. добре ето и снимка за доказателство 

https://drive.google.com/file/d/0BwVeaTRtj2SpZnhkMjVUQUN0cHc/edit?usp=sharing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата относно провблема мога да му кажа че аз ползвам по големия грид 28dbi и минавам през 1 къща и 1 орех и сигнала ми винаги е мн. добре ето и снимка за доказателство 

https://drive.google.com/file/d/0BwVeaTRtj2SpZnhkMjVUQUN0cHc/edit?usp=sharing

Ако дистанцията ти е наистина 100-200 метра не е проблем да :), но ако трябва да е 5 км примерно?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дистанцията ти е наистина 100-200 метра не е проблем да :), но ако трябва да е 5 км примерно?

 

Да за 5 км е голям проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

леко четиво http://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zone

и линк от нашия форум по въпроса нагледен

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.