Jump to content

Уред за обработка на оптика


PcTuninG™

Recommended Posts

Колеги трябва ми утред или по точно инструмент който режи тубата без да наранява влакното (та) и да се режат само който трябва .

Идея кой продава или от къде да се сдобия .

  • Харесай 1

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не си прочел правилно или аз не съм обясник трябва ми да оголя кабела поне метър без да режа влакна само примерно 1 което ми трябва останалите да се навият със този стрипер малко трудно ще махна туба 1 метър но ако покажеш как става .

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха ,доколкото знам напречено рязане на туби няма,има за дебела оптика (кабел) но не и за туби.Поне 7 годишната ми практика не съм виждал такова нещо,нито знам,но.....човек се учи докато е жив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти трябва

 

post-1004-0-40902600-1411154850_thumb.jp

 

post-1004-0-86993700-1411154852_thumb.jp


Първия стрипер е за работа с оптичен кабел надлъжно и и напречно (по диаметъра ) на кабела цепиш го остава само по туби без да се прекъсват .С втория стрипер правиш същото само, че с избрана от теб туба ,остават само влакната непрекъснати .Нататък ти си решаваш кое влакно(а) ще прекъсваш. С тези стрипери се работи по кабели които имат работещи влакна без да се прекъсва работата им без излишен сплайст и прекъсване на преноса по активните влакна.

 

пп: има и още един за смъкване на 'броня' ако кабела има такава(май все с такива работим особено основно трасета , и все що е в положено в земята .Извън темата първия оптичен кабел (трасе 20км) видях 86-87г. работиха го чужденци за една експериментална  тел. централа 'общинска' (2 бяха пуснати в България една на север една на юг) оптиката беше италиянска до ден днешен работи , няма нищо общо с китайската (като изпълнение на ниво кабел , фибрите са си фибри .

Редактирано от freenet
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за това става дума моята идея е да цепя тубата едната да скъсам само едно влакно и да навия другите (става дума за пона) да няма излишни заварки по кутиите

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата цепача ги имам ,но само тубата според мен е кофти "операция" ,първия е чудесен да извадиш само тубите от работещ кабел. Всъщност има такъв инструмент ,аз лично не съм работил но сега като го загледах си заслужава ЦЪК

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в нормална муфа после.

не се вталявайте с тия децибелчета. 2-3-4 да загубите не е фатално.

На пръстите на ръцете ми се броят заварки с 0.1 до 0.2 по кабели дълги с км.

Просто се описват и при следващо сваляне на муфа/кутията с кофти заварка

се прави наново. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концепцията е как да си направиш xPON без да имаш сплайсър. Реално ако караш с кабел с еднакъв брой влакна, и ако на всеки оптичен възел отделяш по едно влакно. Ползвайки Fast Connector, няма да ти трябва сплайсър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и лан може да се направи без кримп клещи.. същото е.

Само трябва отверка, чук и много свободно време. Опираме

пак до цена на придобиване и цена на притежание.

Ако приемем, че при пон-а изграждане на 150м трасе и една

добре подредена кутия отнема между 2 и 3 часа значи разхода е:

сплитер 35лв

кутия 30лв

монтажни матс = 5лв

6-9 човекочаса = 42-63лв  (7лв на час за  ланаджията)

 

сметката показва 110-130лв според сложност, достъпност и етк

 

При тези цени сплайсера е най-дребния разход. Да не говорим

как ще влезат в кутия тия туби.. Налага се муфи, което пък вдига

цената отново. Следващия момент е разклонения, преизползване

на влакна, които мрат в началото на кабела и т.н. Дет се вика става

ама за частни случаи и за топология шина в някое село ;)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам изградено едно трасе по тази "технология" с кабел 12-ка от XCOM с теловете - кофти кабел ма еФтин :)

 

Та разцепваш външната изолация и оголваш 1м, след това със този инструмент

 

msat5.png

 

премахваш тубата, миеш влакната, вкарваш ги в кутията и навиваш на сплайс касетата. Шест кутии ги правим за 3 часа двама човека. Спестих 6х12=72х7лв=500лв. за ненужни заварки (нямам сплайсер), но си купих двата инструмента за около 200лв. от КСТ. >:D

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тук има сравнително богат избор за подобен тип инструменти. Ако искате да ги видите, в офиса на КСТ има от всички и ще Ви кажат с кое какво точно може да се прави. Инструмента от горната картинка също го има там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Концепцията е как да си направиш xPON без да имаш сплайсър. Реално ако караш с кабел с еднакъв брой влакна, и ако на всеки оптичен възел отделяш по едно влакно. Ползвайки Fast Connector, няма да ти трябва сплайсър.

Я пак ?

Да си направиш ПОН само с фастконектори и без сплайсър ?!

Ако е само заради експеримент - ОК.

Но ако го говориш сериозно ..... това е нелепо!

 

Здравейте, тук има сравнително богат избор за подобен тип инструменти. Ако искате да ги видите, в офиса на КСТ има от всички и ще Ви кажат с кое какво точно може да се прави. Инструмента от горната картинка също го има там.

Що невземете да го махнете тоя сайт ? Освен снимки на него - друго нищо няма. А за цена - да не говорим. Като на интернет изложба се чувствам като Ви отворя сайта.

Примерно, гледам PLC сплитерите. Да бяхте написали поне какви са им затихванията. Вярно, че един с един няма равен, но всеки сплитер има средно затихване на изходите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Малко късно го видях този пост, но вероятно ти трябва това:

 

www.ic-intracom.bg/bg/инструмент-надлъжно-цепене-туба-оптичен-кабел

 

Поздрави

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.