Jump to content

Ще работят ли конвертори с различни дължини на вълната?


Асен Нейков

Recommended Posts

Купих два медия конвертора single mode и като се прибрах ги пуснах в мрежата да ги пробвам.Тръгнаха, прибрах си ги в кутиите и като дойде време да ги монтирам, забелязах, че едната медия е за 1310nm, а другата  1550nm.Пачкорда с който ги пробвах беше 3 метра. Явно, че тръгнаха да работят заедно и се чудя дали да не ги оставя с едно наум. Основната цел, за която ги ползвам е да разделя галванично една лан мрежа, захранена от различни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Само имай предвид, че ако са 20 километрови на много къси разстояния няма да работят коректно

 

И какво,ще стане точно ако са 20км.Защо мислиш,че няма да работят коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само имай предвид, че ако са 20 километрови на много къси разстояния няма да работят коректно

Ще работят без никакви отклонения, дори и на 1 метър една от друга, просто, много по-бързо ще си променят заложените от производителя параметри, какво имам в предвид ли, ами има си толеранс на затихване след определен период на работа, ако тоя период е 1 година без особени промени, на 20КМ, то при един метър, тия параметри ще се занижат за много по къс период от време, да има и случай на дефектирали медий, но това е доста рядко явление, поне при мен, на 100 комплекта, 1-2 излезли от строя, нямам много нормални медий при мен, ползвам Медия + SFP модули основно, защо ти го пиша всичко това, преди време бях взел 4 броя медии за тест, чифт 100мб и чифт 1000мб,и двата типа за 20км, стандартни медий, не с SFP модул, марка няма да споменавам да не рекламирам, и двата комплекта бяха тествани с 1 метър пачкорд в продължение на месец  в офиса зад УПС, е сега тия медий все още работят на две трасета едното е 5 км на 100мб, другото е около 8км на 1000 мб, вече почти 2 години.       

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, че ние ги пускаме в скотия.. не означава 'коректно'

Затова хората са измислили адаптери със затихване и

възможност за вкарване на затихване в заварка/ите.

Тук въобще не говорим за отраженията дори. Обичайното

за PC -35 най-често -40 и съвсем обичайното за скотия

apc към pc... Незнам плоска повърхност към такава под

ъгъл 8° как кореспондира, но го виждам всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста години имам медии за 20км пуснати на по 40 50м без какъвто и да е проблем.Имам и медии 3км-20км и пак работи.Щом работи за мен е ок миле не всичко което пише в дебелите книги трябва да се спазва на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ходил на аварии понеже сфпетата са 20км и на 500 метра дропат, след слагане на затихвател нямаше проблеми. Също си спомням случай с едно трасе с умен суич, че без затихвател не запали там бяха около 200 метра.

След като на мен ми се е случило поне 3 или 4 пъти, 1 път от които ставах в 3 чеса да го оправям е достатъчно ясно, че трябва затихвател. ....

Редактирано от splays
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа - ако не ви се дават пари за затихватели - направете нещо като възелче на пач кордата /е не такъв, който да не можете да разплетете де :-) /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа - ако не ви се дават пари за затихватели - направете нещо като възелче на пач кордата /е не такъв, който да не можете да разплетете де :-) /

.. Виждал съм подобно затихване чрез няколко намотки на пач кабела върху парче коаксиален кабел RG11 след което е фиксирано със скоч лента. В краен случай помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено читавите конвертори излъчват на доста по-ниска мощност, около минус 7-8dBm, което им позволява да работят дори и само през един пачкорд. Така че, вместо да си правим експерименти с кръгчета и така нататък, по-добре да подберем техниката с която работим

Редактирано от vtsc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.