Jump to content

RudY-ElectriC

Recommended Posts

Предлагам всеки който е имал близка среща с въпросното устройство, да сподели впечатления от възможностите му.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да ме вълнува много, просто реших да не усира ме другата тема в която започна дискусията по въпроса

:) това че е неделя не ме вълнува особено, по принцип си ставам рано, говориш за сън ама и ти май не спиш нещо а висиш във форума :) :) :)

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нямах все още късмета да пробвам това устройство но и мене много ме интересува на какво е способно това чудо. Колегата намерил някакви тестове дано са показателни.

post-589-0-00356800-1346604170_thumb.jpg

post-589-0-02979300-1346604186_thumb.jpg

Губим време, за да си осигурим работно време и водим битки, за да живеем в мир. (Аристотел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има колеги из форума които имат линкове с тая машинка, стига да пожелаят да споделят инфо :), най-доброто което е постигнато и ми е известно е 960mBits на 8км. повече подробности не знам.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е постигната такава скорост ще е добра машинката за тези пари 8) на които е обявена в нета че се продава. Но наистина ще е интересно някой ако го е ползвал в БГ да сподели 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си прехвърля мнението от друга тема :)

Момента с LAN-а е голям недостатък (Airfiber-a). Нормално е техника от този клас да има оптични портове, или поне повечко Gbps такива на усуканата двойка. Цената е много атрактивна (ако са реални скоростите), но тези недостатъци могат да превърнат комплекта в много скъп 100Mbps-ов линк (имат втори LAN 100Mbps за настройки).

За тази цена не е разумно да се разчита особено на LAN протектори, по добре да се заложи на Gbps медии и оптика до техниката.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това дето го дават на картинката ми се струва малко нереално, тъй като в самата спецификация, доколкото помня, пише че скоростта е 50:50.

Това за оптичният порт наистина е недостатък, особено за този клас устройства. Имаше една дълга дискусия във форума на убнт за SFP порт.

Но май все още няма достоверен источник в БГ до колко тези устройства работят както са специфицирани, при това не в лабораторни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То като се загледаш на картинката няма реално трафик . Втората графика е за максималната скорост, която може да се постигне а не скоростта през него (дясно долу) .

Чакам ги с нетърпение и аз та видим що за боза са сътворили този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Такива скорости се постигат и с устройства (комбинация от такива) намиращи се и на нашия пазар,стига да не ви се налага да правите бекъп/резервиране на оптика ами просто да доставите 4-500 мегабита от точка А до точка Б в рамките на 20-30км.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Такива скорости се постигат и с устройства (комбинация от такива) намиращи се и на нашия пазар,стига да не ви се налага да правите бекъп/резервиране на оптика ами просто да доставите 4-500 мегабита от точка А до точка Б в рамките на 20-30км.

от такива комбинации само страдание после :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400-500 мегита за тия пари, на свободна честота..... Ако тестовете извън масата в офиса ги покажат - за тия кинти - файдата ще е ясна.

Малко ме съмнява броя пакети които ще прокарат и как ще държат модулациите, имайки се в предвид, че процесорчето вътре им е слабичко и неможе един iperf да издържи.

Иначе, верно пищят по форума на убнт, кога ще има шипинг.

Но пък, някой ден и нас ще ни огреят и ще видим струват ли си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дочух че на 5 торента и на 400 мб умирал май кам 8 км бил линка но за км те несъм сигорен а за пари към 1600 долара за 1 та броика

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.