Jump to content

От къде и какви евтини суичове ползвате за крайни клиенти?


Recommended Posts

  • Администратор

От къде и какви евтини суичове ползвате за крайни клиенти, имам предвид без кутийки и адаптери.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползваме само DI09 и едни 5портови TP-Link който колегата преди беше внесъл на едро (голи). Но искат повечко ток от 09 ките.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно ползваме монтанските комутатори (SS8P) - новите модели държат до 24V. Общо взето си работят добре (докато не дойде Зевс с голямата торба гръмотевици :)) - цяла седмица сменяме комутатори и регулатори.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

е то добре че е зевс :) да раздвижи икономиката хаха, в метални кутии ли ползвате от монтанските?

преди доста време сме ползвали на монтана но май заради цената ги оставихме, последно ползваме на дигитал солюшън, тествал съм и на MGS , в момента и от релоад съм взел.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ми по едно време си мислех че DI-09H са доста напред, но последно време ми се струва че не се държат някои читаво, зимата също ако е много студено доста се зачудват, ама то сега при тея бури има ли нещо дето да се държи читаво :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние от както минахме на тях просто едва ли ще сложим друго освен ако не ги развалят :) Зимата нямахме никакви проблеми но все пак са в затворени помещения с някой изключения но и там не е имало оплаквания. Като цяло до сега нито един не е забивал, или бъгвал мрежата.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по принцип ги дават до -20 да работят, но зимата в студа ако изкл захранването и изстине суича се зачудва, но са сред първите по избор. А на МГС суичовете са много орязани бърза изработка от към захранване също.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голи ги слагаме, без метални кутии. Зимата не сме имали ядове с тях (и при под -20) - тази година яко късане на FTP кабели (с носещо въже) от снега, но комутаторите бацат :).

От дигитал солюшън не съм ползвал за да ги сравня - някой тествал ли е момента с 240-тя метра, че ми вкарва чуденка дали наистина работят на такива разстояния (като се вземе в предвид стареенето на кабелите, ползването на алуминиеви такива и прочие). По принцип избягваме да правим повече от 120 м хопове, максимума с монтанските, което сме правили е 160 метра с CCA FTP и си работи доста време вече.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • Администратор

От скоро пробваме от марка startBit , някой има ли сблъсък с тях ? Не капят като мухи като новия ТП линк но ми се струва, че малко са глухи.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

starBit е едно страхотно недоразумение. Ако не ги смениш зимата всички... ще имаш априятни усещания

в студа. Въобще страхотна тояга. Съдружничката беше купила преди време 100-тина броя и след това

ланаджиите кадето видеха това изделие в мрежата го изхвърляха и слагаха друга тояга.. Неомонта,

видеомакс или диджитъл според каквото има. Репотеците не са това, което бяха ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние работим само с монтанските май SS8P, новата им версия (v4) даже има защита от лупове - ако в кутията има 3 суича и единия се залупи, другите 2 не се залупват. Имам няколко който работят от по 2 години заедно с SXT-та на 24 волта и нямат грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за SS8P. Не съм очарован от новите V4 - имаме много такива, които при гръм стават mac killer-и (флудят макове, които са научили по линията) без да им горят портове или нещо лесно за улавяне (може би заради тази лооп функция). Но нямат проблем от студ, работят и над стандартните 100 метра, относително рядко забиват.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаме репотек и се ядват но тези ТЪпЛинкове горят още докато не е светнало . Да не говорим че сега ги направиха и 5 волтови с нов чип и входа за захранването е един тесен не може да се вкара мъжката букса и постоянно илизат (поне неомонтанските захранвания) трябва да се разширяват корпусите на суичпвете , и става една игра , А и Mile е прав за репотека не е това което беше преди години .

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.