Jump to content

Kурс по експлоатация,подръжка,ремонт и измервания на Оптични кабелни линиии


Recommended Posts

Здравейте..!Казвам се Ицо и сериозно се интересувам къде мога да завърша курс за работа с оптични кабели(цени)..?Интересува ме всичко по оптичните кабели и оптични кабелни устройства - ремонт,изграждане,обслужване,измервания...?Предварително благодаря за отговорите ви..!:)

button_small.gifХристо Тонев - член на Асоциацията на консултантите VIRUSNET

Kaldata HJT TEAM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

дет се казва "освен на полеви условия друг начин няма"


Я дай сега един отговор (обещаван да не го изтрия както правите в раздела в калдата)

аджеба кога ще се научите да ползвате вградения в Windows® софтуер за почистване на зловредни гадинки

понеже като пусна пост се ми го затривате (последни път около 20 пъти)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела в Калдата си имаме правила...и те важат за всички...правилата са взаимствани от водещи подобни форуми...!Относно втория въпрос...не е вярно аз специално понякога ги използвам....но все пак отговорът е един - МЕТОДИКА---!!!

А относно това дали се учи на полето...да така е аз вече 10 години работя на полеви условия---но ми трябва тапия...!!!:)

Лека вечер..!:)

button_small.gifХристо Тонев - член на Асоциацията на консултантите VIRUSNET

Kaldata HJT TEAM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аджеба кога ще се научите да ползвате вградения в Windows® софтуер за почистване на зловредни гадинки

понеже като пусна пост се ми го затривате (последни път около 20 пъти)

Така ли посрещате новорегистрираните потрбители в вашия форум...с упреци..;)И каква връзка има въпросът ми с Калдата..?Нещо не разбирам...!!!:)

button_small.gifХристо Тонев - член на Асоциацията на консултантите VIRUSNET

Kaldata HJT TEAM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не го приемай като упрек просто в калдата не отговаряте а триете

иначе относно хартиените удостоверения, те важат за "работодатели без понятия"

като да имаш удостоверение че знаеш английски език и да го показваш в Англия (силно безсмислено е)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... те важат за "работодатели без понятия"

Благодаря за отговора..!Не съм съгласен с цитираното..но все пак благодаря....!!!:)

Поздрави..!:)

Ицо

button_small.gifХристо Тонев - член на Асоциацията на консултантите VIRUSNET

Kaldata HJT TEAM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тук предлагат услугата

http://www.thefoa.org/foa_aprv.htm

но е в Гърция

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих по харчил някой лев за такъв "документ". Не, че някой в България ще ти го иска но ей така за лично удовлетворение.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте..!Казвам се Ицо и сериозно се интересувам къде мога да завърша курс за работа с оптични кабели(цени)..?Интересува ме всичко по оптичните кабели и оптични кабелни устройства - ремонт,изграждане,обслужване,измервания...?Предварително благодаря за отговорите ви..!smile.gif

Незнам да не прозвучи като реклама,но има много фирми в които може да изкараш курс ,именно една такава е "Дата оптикс" предлагат се курсове по оптични инсталатори ,като курса включва и измерване с ОТДР.Все пак маи в БГ не се цени това ,казвам го от опит защото съм изкарал курса.Занимавам се с оптики 6 години,но в повечето фирми е все още на мода "шуро-баджанащината" .Наи важното е наистина да имаш желание,да успееш да работиш някаде с оптики и както се казва- Практиката учи...

П.С. Мисля че и към БТК също има такъв курс но при всички е скъпичак около 1000лв.

Редактирано от jjjoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен в Интернет има достатъчно много литература и видео материали, за да се подготвиш сам. И аз мисля, че документа, който ще получиш от един подобен курс е напълно ненужен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е точно така... по някога фирма X иска тоя документ не зависимо дали можеш или не. Така, че не е лошо като се учат нещата да има и "сертификат".

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е точно така... по някога фирма X иска тоя документ не зависимо дали можеш или не. Така, че не е лошо като се учат нещата да има и "сертификат".

Така е аз също ще съм по доволен,ако ме назначат на работа ,заради сертификата + опита и стажа.А пък и да си призная ,наи важното имах желание да се уча,все още има какво да се учи,но пък както се казва: Човек се учи докато е жив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте преди години от старата фирма ме пращаха на курсове в Reichle &De-Massari България тогава бяха Фрии-нет идваше преподавател от Италия. И курсът се делеше на мед и оптика, до колкото имам информация сега тези курсове се предлагат от технически университет София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей те на всички.

Аз също съм изкарал курс за оптични мрежи към "Дата оптикс" курса е към 1000лв за 5 дена по 8 часа на ден.Занимавам се с оптика вече 5 години и мога да кажа че където и да съм кандидатствал за работа никой не ми го е признавал ...Е това е нашата мила Татковина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.